SetupSlovenčina
Home > Časté otázky > Ako zistím svoju IP-adresu

Ako zistím svoju IP-adresu

Existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť svoju IP-adresu. Tu je niekoľko možností:

  1. Použitím nástroja na zistenie IP-adresy: Existuje mnoho stránok, ktoré poskytujú možnosť zistiť svoju IP-adresu zadarmo. Stačí navštíviť stránku https://www.ip.sk, kde sa vám vaša IP-adresa zobrazí.
  2. Použitím príkazu "ipconfig" v príkazovom riadku: Ak používate operačný systém Windows, môžete svoju IP-adresu zistiť pomocou príkazu "ipconfig". Otvorte príkazový riadok (stlačte klávesy Windows + R, zadajte "cmd" a stlačte Enter) a zadajte "ipconfig". Vaša IP-adresa sa zobrazí v sekcii "IPv4 adresa".
  3. Použitím nastavení siete: Vo väčšine operačných systémov môžete svoju IP-adresu zistiť pomocou nastavení siete. Napríklad v systéme Windows 10 môžete ísť do "Nastavenia" -> "Sieť a internet" -> "Sieť" a vaša IP-adresa sa zobrazí v sekcii "Informácie o sieti".
  4. Kontaktovaním internetového poskytovateľa: Ak sa vám nepodarí zistiť svoju IP-adresu pomocou jednej z vyššie uvedených metód, môžete sa obrátiť na svojho internetového poskytovateľa a požiadať ich o pomoc. Oni by vám mali byť schopní poskytnúť potrebné informácie.